Versus na początek

Będę tu pisał o tym jak odkrywamy i realizujemy pasje w naszym życiu. Jakie mam do tego umocowanie? Żadne. Nie jestem ani ekspertem teoretycznym ani ekspertem praktycznym. Coś tam próbuje. Ot tyle. I aż tyle.

Może na początek o tym skąd ten versus. Dlaczego nie pisać po prostu o pasjach, dlaczego konfrontować to z pracą. Otóż versus wziął się z życia. Z mojego życia. W marcu ruszam na małą wyprawę do Afryki. Moment na to jest nieodpowiedni. Zawsze byłby nieodpowiedni. Pewien człowiek bardzo się na ten mój moment obruszył. Ciekawe jest to, że sam w identycznym momencie życiowym też wyjechał i to nie na 2 tygodnie, ale znacznie dłużej. Dlaczego jego wyjazd był usprawiedliwiony a mój nie jest? Powodem jego wyjazdu była praca, mojego jest pasja.

To jeszcze nie koniec. Opowiedziałem tą historię dwóm osobom. Obie uznały za oczywistość, że taki wyjazd jest całkowicie usprawiedliwiony z powodu pracy i niepoważny z powodu pasji.

Nie trzeba robić eksperymentów żeby udowodnić, że wszyscy twierdzą, że człowiek powinien mieć pasje i je realizować. Większość nawet powie, że pasje są ważniejsze niż praca. Teoretycznie. W praktyce ludzie usprawiedliwiają wszystko co jest robione dla paru złotych i negują wszystko co jest robione dla czystej radości.

Smutne to czasy gdy życie ma takie priorytety. Na szczęście nie musimy żyć jak większość.

Informacje o arrec

przez wielu uważany za wariata, przez siebie samego za osobę dużo za ostrożną...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pasyjne i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Versus na początek

  1. Tomek L pisze:

    Świetny blog! Tak trzymać!
    Skąd bierzesz tematy? Przemyślenia własne, inspiracje od innych autorów?

  2. króliczek pisze:

    oh jak mi się podoba to co tu zostało napisane

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s